Świat, w którym obecnie żyjemy jest mocno związany z wirtualną rzeczywistością. Dlatego w tym roku szkolnym zaplanowaliśmy cały miesiąc dedykowany tej właśnie tematyce.Naszym celem jest nie tylko rozbudzanie zainteresowania tym, co ma nam do powiedzenia Internet oraz nowoczesne technologie. Nade wszystko chcemy uczyć bezpieczeństwa i umiejętności korzystania z wszelkich światowych dobrodziejstw.

Oto nasze październikowe ,,wirtualne” plany:

4 X  (poniedziałek)– warsztaty plastyczne z aplikacją Quiver

Kolejne poniedziałki przeznaczamy na coś bardzo bliskiego, a mianowicie celebrowanie urodzin naszych wychowanków 🙂

Każdy wtorek października poświęcamy kolejnym, trochę ,,kosmicznym”zagadnieniom:

5 X- dzień z okularami VR

12 X- dzień z książkami z rozszerzona rzeczywistością

19 X- Code Week

26 X- dzień z ozobotami i puzzlami AR

Oczywiście nie zapominamy o zajęciach na basenie 🙂

Wyjazdowo-poznawcze środy dedykujemy następującym wydarzeniom:

13 X- warsztaty z drukarką 3D w roli głównej

20 X- wycieczka do kina przyjaznego sensorycznie w Katowicach na seans w wymiarze 3D

27 X- wycieczka do Gliwic- zwiedzamy wystawę FUNZEUM

Kulinarnie odbędziemy podróż na Słowację, by posmakować zupy fasolowej, smażonego sera, frytek, sosu tatarskiego. A na deser poczęstujemy się ciastem bakaliowym. Nie trzeba oczywiście dodawać, że te wszystkie pyszności ugotujemy własnoręcznie:-) Te zajęcia planujemy na czwartek 7 października.

22 października chcemy poćwiczyć z robotami Skriware na specjalnej lekcji, na którą zaproszą nas nauczyciele z Warszawy.

A w ostatni piątek października (29 ) podsumujemy nasz projekt wspólnie z ,,kosmicznymi” lalkami z teatru lalek, poznając ten rodzaj sztuki i teatru. Warsztaty odbywać się będą w pełnym zaciemnieniu, a światła fluorescencyjne dodadzą nam mocy 🙂

Cóż. Takie mamy plany! Do takiej nauki nikt nas nie musi szczególnie zachęcać. Dobra, ucząca zabawa to najlepszy sposób na solidną naukę.

A to nie wszystko. O innych ważnych planach powiemy Wam nieco później 🙂

RAFOWICZE! Do dzieła!