Jesteśmy placówką, której ambicją jest pomaganie osobom z autyzmem i Ich Rodzinom. Naszym celem jest także ,,uczenie” innych o autyzmie, aby osoby z autyzmem były rozumiane i akceptowane.

.

.

Przygotowania do  obchodów Dni Świadomości o Autyzmie

Przygotowujemy się do aktywnego uczestnictwa w tegorocznych kwietniowych obchodach rozbudzania świadomości o autyzmie. Nasi WSPANIALI wzięli udział w sesji fotograficznej, a jej efekt można podziwiać na jednej ze ścian RAFY. Tytuł wystawy: „Połączeni”.

Zaproszenie

,,Rozwijanie myślenia społecznego u osób ze spektrum autyzmu drogą do satysfakcjonującego życia”

 wykład autorski  dr Joanna Ławicka

Termin: 24 kwietnia 2017 rok godzina 16.00
Miejsce: Aula Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi wydział zamiejscowy w Wodzisławiu Śl. os. 1 Maja 23 b
Organizator: Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Wodzisławiu Śl. Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi wydział zamiejscowy w Wodzisławiu Śl.

Podejmując próbę prezentacji najlepszych i sprawdzonych strategii pracy służących budowaniu umiejętności społecznych u osób z autyzmem, zapraszamy na wykład autorski Pani dr Joanny Ławickiej, dotyczący tego zagadnienia.

Uczenie umiejętności społecznych, rozwijanie myślenia społecznego u osób z autyzmem to droga do życia jakościowo pełniejszego, bardziej satysfakcjonującego. Wykład adresowany jest do nauczycieli i terapeutów osób z autyzmem, ale przede wszystkich do Ich rodziców. Zwrócimy szczególną uwagę na te sposoby i techniki, które warto stosować w codziennej pracy i oddziaływaniach. Przedstawimy także te, których warto unikać.

Jako placówka, która na co dzień zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, czujemy odpowiedzialność dzielenia się wiedzą oraz dobrymi praktykami, które służyć mogą osobom z autyzmem oraz Ich najbliższym. Doświadczenie zawodowe Pani dr Joanny Ławickiej, zdobywane także w oparciu o własne przeżycia jako osoby z zespołem Aspergera, dają gwarancję rzetelnego studium podejmowanego tematu.

Krótka notka biograficzna:
Joanna Ławicka – pedagog specjalny, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza na kierunku Pedagogika Specjalna w Poznaniu oraz studia doktoranckie na wydziale Historyczno – Pedagogicznym w Opolu. Prezes zarządu Fundacji Prodeste od 2013 r. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, kursach, konferencjach naukowych. W roku 2016 reprezentowała Fundację na XI Autism-Europe Congress w Edynburgu. Autorka popularnej książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”. Diagnozę zespołu Aspergera otrzymała w wieku 28 lat.

Przeczytaj wywiad z Joanną Ławicką.

Jeżeli jesteś rodzicem wychowanka i chcesz wziąć udział w spotkaniu – zgłoś swój udział w RAFIE  ( udział bezpłatny).

Uczestnictwo dla innych zainteresowanych osób ( koszt 45 zł.) – zgłoś TU swój udział.