ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

ZAPROSZENIE 2

21 marca (wtorek – I – szy DZIEŃ WIOSNY) godzina 10.00- to dobry czas, na kolejne spotkanie Rodziców z dobrym filmem o autyzmie. Tym razem swoje refleksje oprzemy na ciepłym i poruszającym dokumencie pt.: „Życie animowane”. To prawdziwa historia, która porusza, inspiruje i daje nadzieję.

ZOBACZ   zwiastun filmowy.

Przeczytaj opis:

 „Życie animowane” to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Owen jest zwyczajnym chłopcem. Kiedy jednak w wieku trzech lat okazuje się, że ma autyzm, rodzina jest zdruzgotana. Chłopiec całkowicie przestaje mówić, jest wycofany i trudno utrzymać z nim jakikolwiek kontakt. Lubi jednak oglądać filmy. Kiedy pewnego dnia ojciec, próbując pomóc swojemu synowi, zakłada na rękę maskotkę z jedną z postaci z bajek Disneya, jest zaskoczony, że chłopak nagle zaczyna mówić, zaczyna cytować fragmenty dialogów z filmów. Tam, gdzie zwyczajna terapia zawiodła, nagle okazuje się, że pomocne stało się coś tak prostego i codziennego, jak oglądanie filmów. Okazuje się bowiem, że dzięki bajkom Disneya i ich klarownemu podziałowi na dobro i zło, chłopiec jest w stanie zrozumieć otaczający go świat i nadać mu sens.

ZOBACZ  relację zdjęciową ze spotkania.

ZAPROSZENIE 1

Zapraszamy Rodziców naszych wychowanków, a także Rodziców innych dzieci z autyzmem na spotkanie w ramach projektu ,,Rodzicielskie Kino Dyskusyjne”. Spotkanie inaugurujące cykl spotkań z ,,dobrym filmem o autyzmie” odbędzie się w dniu 23 lutego 2017 r. (czwartek) godzina 10.00. Tematem wiodącym spotkania jest problem zrozumienia przez rówieśników szkolnych ,,innych” zachowań, które towarzyszą dziecku z autyzmem oraz refleksja nad skutkami braku tolerancji wobec ,,innych”. Punktem wyjścia do polemiki na ten temat może być fabuła filmu pt. ,,Ben X”

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie możliwością do wymiany doświadczeń Rodziców oraz podzielenia się dobrymi praktykami.

Przeczytaj krótkie wprowadzenie do fabuły filmu ,,Ben X”:

Dramat „Ben X” opowiada o chłopcu z łagodnymi objawami autyzmu. W szkole bohater stroni od kontaktów z rówieśnikami, a jedynym miejscem, gdzie może być naprawdę sobą jest internetowa gra „Archlord”. Nasilające się ataki ze strony dwóch szkolnych kolegów sprawiają, że traci poczucie granicy pomiędzy rzeczywistością a fantazją. Ben obmyśla plan, który sprawił, że jego życie będzie wyglądać zupełnie inaczej…