W ostatni piątek maja spotkaliśmy się na naszej sali gimnastycznej, która tego dnia przypominała kosmos, aby podsumować nasze wszystkie zmagania i osiągnięcia płynące z realizacji projektu pt.,,WSZECHŚWIAT”.

Na sali panowała ciemność. Nad nami wirowały gwiazdki mniejsze i większe, żółte, niebieskie, białe, różowe… W każdym zakamarku sali mogliśmy zobaczyć różne planety. A nawet rakietę kosmiczną. Gdy na scenę wyszło Słońce, zrobiło się jasno i ciepło. Czary, no nie? Tak właśnie dzieje się w RAFIE. My to potrafimy!!!

Pani Iza, zaprosiła nas na zagadkową podróż po planetach. Zadziwiliśmy naszych nauczycieli znajomością nazw planet oraz nazwisk ludzi, którzy dawniej i dziś zajmują się astronomią. Trzeba uczciwie powiedzieć, że takie wiadomości pozostały nam po wizycie Śląskiego Planetarium w RAFIE, ale nie tylko.

Kto chciał, mógł wcielić się w wybraną planetę. A potem rozpoczęliśmy taniec tych planet. Oczywiście ze słońcem 🙂 Słońce stało nieruchomo, a my kręciliśmy się wokół niego. Tak, jak to odkrył Kopernik- nasz rodak, wybitny astronom.

Na sam koniec przeżyliśmy raz jeszcze wizytę Pana Korka oraz Śląskiego Planetarium, spoglądając na prezentację zdjęciową z tych niezwykłych chwil. Dzięki niej przypomnieliśmy sobie o ,,zaczarowanych” piankach, które pod wpływem ciśnienia zmieniały swą objętość. Pani Iza przygotowała dla nas słodką niespodziankę, częstując każdego chętnego właśnie piankami 🙂

To był kolejny niesamowity projekt. Jesteśmy pełni wiedzy i radości z niej. Już czekamy na rozpoczęcie kolejnego, niestety ostatniego w tym roku projektu. W czerwcu niejeden z nas zamieni się w …ogrodnika. Ale o tym napiszemy Wam za jakiś czas 🙂

A teraz zapraszamy Was do OGLĄDNIĘCIA naszej galerii z dzisiejszego podsumowania 🙂