W miniony poniedziałek uporządkowaliśmy nasze donice ogrodowe. Wszystkie cebulki tulipanów, żonkili i hiacyntów zabezpieczyliśmy. Przyjdzie na nich pora już w październiku. Tymczasem dziś wspólnie z Panią Izą Kozielską- szefową i właścicielką Centrum Ogrodniczego w Gorzycach, donice obsadziliśmy. I to jak!

Pani Iza nie tylko obdarowała nas pięknymi roślinami, ziołami i kwiatami, ale opracowała plan obsadzania donic. I tak w jednej z nich zasadziliśmy takie rośliny, które wykorzystamy podczas pieczenia pizzy. W drugiej- warzywa przydatne podczas przygotowywania kolacji (pomidory, ogórki, cukinie). Powstała też piękna donica z kwiatami. Jeszcze w innej zasadziliśmy kapustę, kalarepę i inne warzywa przydatne podczas gotowania zupy. Jest donica truskawkowo-poziomkowa. A w jednej z donic jest nawet arbuz:-)

Pięknie to wszystko wygląda. Teraz musimy zadbać o dobre nawodnienie i toczyć codzienna bitwę ze ślimakami, które chętnie odwiedzają nie tylko nasz ogród 🙁

Pani Izo! Bardzo dziękujemy za piękne rośliny z Pani Centrum Ogrodniczego. Dziękujemy także za wiedzę, którą mogliśmy pozyskać podczas dzisiejszych zajęć. Dziękujemy też za czas, cierpliwość i super zabawę 🙂 Do zobaczenia!

ZOBACZCIE jak było fajnie. I jakie dzieło powstało!