Czy wiecie jak wygląda Pani Jesień? W naszej RAFIE w gościnnym holu na każdego z Was czeka codziennie taka Pani. Sami ją stworzyliśmy 🙂 A dary jesieni: liście, kwiaty, jarzębina, owoce i warzywa- pomogły nam w tym.

,,Wiosna, Lato, Jesień, Zima- są też kobietami”- to autorski  program edukacyjny, który realizuje w RAFIE Pani Iza- specjalistka od hortiterapii. Na ostatnich zajęciach ze starszakami stworzyliśmy pierwszą z postaci programu- Panią Jesień. Jest rzeczywiście P I Ę K N A . Jej sukienkę usnutą z długich liści kukurydzy, ozdabiają czerwone owoce róży, brązowo-złote liście oraz kasztany i żołędzie. Szal z kwiatów hortensji chroni naszą Panią przez zbyt silnym wiatrem, a kapelusz na głowie przyozdobiły trawy i czerwone liście.

Prace nad Panią Jesienią trwały kilka godzin. Wszyscy RAFOWICZE dołożyli do nich własną cegiełkę, dzięki czemu śmiało możemy stwierdzić, że wszyscy jesteśmy autorami tego dzieła 🙂

Szczególnie ciepło dziękujemy naszym Rodzicom. To oni poszli z nami na jesienny spacer i, na prośbę naszych Pań, wspólnie z rodzicami pozbieraliśmy różne dary jesieni- budulec naszej Damy. Z przyniesionych z lasów, parków i podwórek darów jesieni już wcześniej młodsi RAFOWICZE stworzyli niezwykłe dzieła. One także zdobią nasz hol. Jak na tą porę roku przystało, w naszym holu jest bardzo barwnie. A wśród wielu kolorów dominuje kolor tego miesięcznego projektu- P O MA R A N C Z O W Y !

ZOBACZCIE jak wyglądały prace przy tworzeniu Pani Jesieni.