W maju rozprawiamy o wodzie. Każde nasze działanie w tym miesiącu mocno koncentrujemy na poszukiwaniu wiedzy i miejsc związanych z tą niezwykła substancją chemiczną. Także wycieczki środowe będą temu służyć.

Dziś po blisko dwóch latach od ostatniej naszej wizyty w Radlinie, odwiedziliśmy mieszczącą się w tym mieście tężnię. Tężnię zbudowano z drewna iglastego i gałązek tarniny. Pompowana jest tam solanka, która spływając swobodnie, tworzy wokół aerozol solankowy- niezwykle pomocny w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. I to właśnie te moce sprawiły, że powróciliśmy tu, aby pooddychać dobrym powietrzem, Piękne otoczenie, fajny plac zabaw i dowieziona na nasze życzenie pizza, spożyta na świeżym powietrzu, dopełniły całości.

Tę przyjemność poprzedziły jednak komunikacyjne wyzwania. To już tradycja, że wszędzie tam, gdzie dojedziemy komunikacją miejską, zawsze wybierać będziemy tę formę transportu. W autobusie miejskim możemy podpatrywać różne zachowania. Ale też musimy zwracać uwagę na nasze własne. Uczymy się, ale uczymy też innych. Wzajemnie się wpieramy i opiekujemy się sobą. Czasem nie jest łatwo. Jednak zazwyczaj jest fajnie 🙂

I tak było tym razem 🙂 Naszą wycieczkę do radlińskiej tężni wpisujemy do katalogu naszych radosnych sukcesów.

POOGLĄDAJ jak przebiegała nasza wyprawa do tężni.