Czy uwierzycie, że rok szkolny, który dopiero co otwieraliśmy, właśnie dobiega końca? I tym razem czas ,,przeleciał” niczym błyskawica. Dziś spotkaliśmy się w RAFIE, aby powspominać mijające właśnie chwile, podziękować sobie nawzajem za nie i rozpocząć zasłużony odpoczynek od zadań szkolnych.

To był bardzo kolorowy rok. Pani Monika przygotowała filmowe wspomnienia najważniejszych jego wydarzeń.
ZOBACZCIE je 🙂

Pani Justyna natomiast, w pięknych słowach, opowiedział raz jeszcze o tym ROKU. Oto skrót jej wystąpienia:
,,Rok szkolny powoli dobiega końca. Był to kolorowy rok. Pełen przygód, radości, wyzwań. Gdybym chciała opowiedzieć o wszystkim, siedzielibyśmy tu do wieczora. Gdybym chciała opowiedzieć, jakie nam towarzyszyły emocje, zostalibyśmy tu do rana.

Ten rok był intensywny. Pokonywaliśmy nasze lęki i bariery które na pierwszy rzut oka były nie do przeskoczenia.

Ten rok był pełen kolorów, każdy miesiąc był inny, ale jakże ważny. Nasze podróże, zajęcia stałe, spontaniczne działania, kolorowe obiady, które wdrażały naszych wychowanków w dorosłe życie poprzez samodzielne ich przygotowanie:
Wykorzystywaliśmy naszą wiedzę „teoretyczną” nabytą na TUSach w RAFOWSKIEJ kawiarence.
Poznaliśmy zasady savoir vivru. Jesteśmy dumni, że nasi wychowankowie to wykwintni smakosze, ale i bariści, cukiernicy czy ciastkarze.

Na zajęciach z hortiterapii udowadnialiśmy, że każda pora roku jest kobietą. Nasi wychowankowie bardzo dobrze odnaleźli się w zielonym, artystyczno- kreatywnym świecie!

Zajęcia na basenie dawały nam wielką radość i spożytkowanie energii.

Za to MUSICON – muzycznie opowiadał o naszych emocjach i nas samych. Tak pokrótce można opisać nasz „szalony”, ale stały harmonogram tygodniowy.

POKONYWANIE BARIER TO CHYBA ZWROT TEGO ROKU!!
Wyzwanie pierwsze…
Nasza wyprawa do Warszawy! Oj się działo!!Było wiele strachu, obaw czy damy radę?DALIŚMY!
Kolejny raz nasi wychowankowie pokazali nam, że są ciekawi świata i że ich SUPERMOC czyli AUTYZM, pozwala na poznanie świata w ich piękny sposób.
Poza tym !!!
Było wiele spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy pokazywali nam swój świat i zainteresowania. Od offroadowców przez stomatologa, po panią która zajmuje się sowami. Graliśmy w zielone w wirtualnym świecie MINECRAFTA, lataliśmy salolotem :). Podtrzymywaliśmy znajomość ze strażakami, policjantami, a nawet militarną strefą.
Wszystko po to by wzbogacić naszą wiedzę i otworzyć się na nowe!!!!

W tym roku również dostaliśmy coś dla duszy!! Mamy nowe miejsce w Rafie do odpoczynku, wyciszenia, no i dla zdrowia- to nasza GROTKA. Cudowne miejsce pełne doznań sensorycznych.
Jak Państwo widzą, dzieje się!! Stawiamy sobie wciąż nowe cele i wyzwania. Robimy to dla wszystkich naszych wychowanków i dla nas, by udowodnić wszystkim, że AUTYZM TO SUPERMOC!!!”

Nasza Pani Dyrektor raz jeszcze podkreśliła i doceniła nasze codzienne starania. Jej słowa o emocjach i uczuciach przybierających różne barwy i kształty, znalazły się także na dyplomie, który każdy z nas otrzymał, tradycyjnie już, tego dnia. Oprócz dyplomu nasze Panie przygotowały dla każdego z nas książkę ze zdjęciami, potocznie nazywaną fotoksiążką 🙂 Dla każdego z nas indywidualną, specjalnie dedykowaną, spersonalizowaną …. Też tradycyjnie 🙂

A MY nie szczędziliśmy uścisków i uśmiechów. To w podzięce za ten F A N T A S T Y C Z N Y i niesamowity kolejny rok. Nasi rodzice zadbali także o kwiaty i słodkie upominki dla naszych Pań.

To był radosny, a jednocześnie nieco smutny dzień. To, czym się pocieszamy, to fakt, ze czas leci szybko. I te dwa miesiące wakacji także ,,przelecą” niczym błyskawica.

Do zobaczenia we wrześniuuuuuuuu !!!!

FOTOGALERIA z dzisiejszego spotkania.