,,W maju jak w gaju”- nie bez kozery właśnie w maju zaplanowaliśmy projekt poświęcony otaczającym nas roślinom.Nasz kolejny projekt przewiduje realizację wielu zagadnień poświęconych różnym aspektom roślinnym. Zwrócimy uwagę nie tylko na budowę roślin, ich wygląd, ale także na ich zapach, moc terapeutyczną, zdrowotną, kulinarną, przeznaczenie czy też możliwość wykorzystania ich w naszym życiu.

Nie każdy wie, czym jest hortiterapia, aromoterapia czy sylwoterapia. My poczujemymich siłę podczas rozmaitych zajęć warsztatowych.

Podczas zajęć kulinarnych właśnie z roślin przyrządzać będziemy niewybredne potrawy. Dość wymienić deser z nasion chia czy brownie z fasoli. Tak, tak. Takie cuda są w zasięgu naszych możliwości 🙂

Podczas zajęć i warsztatów plastyczno-technicznych mamy nadzieję na powstanie prawdziwych dzieł roślinnych.

Nie zapomnimy o kwiatach na bliskie naszemu sercu święto majowe 🙂

Wybierzemy się także na wycieczki. A ich celem będzie oczywiście świat flory.

Nasz OGRÓDECZNIK ogarniemy z wczesnowiosennych kwiatów, by na ich miejsce posadzić warzywa. Będą nam służyć podczas jesiennych zajęć.

Zaproszeni do wzięcia udziału w dwóch konkursach, pomalujemy w kwiaty prawdziwy ul i napiszemy własny wierszowany utwór o życiu uczynnych pszczół.

Planujemy także obchody urodzin trzech RAFOWICZÓW 🙂

Sami widzicie, ile przed nami zadań. Tak więc: RAFO! DO PRZODU MARSZ!