Wśród wielu tradycji wielkanocnych szczególnie bliska jest nam tradycja tworzenia palm wielkanocnych. W ubiegłym roku tworzyliśmy takie palmy w skansenie w Pszczynie. Pamiętacie? W tym roku piękne palmy stworzyliśmy w RAFIE.

Nasi Rodzice zaopatrzyli nas w różnorodne gałązki: brzozy, wierzby, kwitnących krzewów forsycji, tuj i wielu jeszcze innych gatunków. Na wiosnę wszak naszą powinnością jest ,,przyciąć” drzewa i krzewy, by jeszcze piękniej kwitły i wyglądały latem oraz jesienią. Z tych gałązek każdy z nas stworzył piękny bukiet, który przyozdobliliśmy kolorem dołączonych wstążek i wstążeczek 🙂 Palmy te będą nam towarzyszyć w oczekiwaniu na święta, a przechowywane dłużej chronić będą nasze domostwa przez chorobami.

ZOBACZCIE jak ,,warsztatowaliśmy” z wiosennymi gałązkami 🙂

W OGRÓDECZNIKU RAFY zaś, jak co roku zresztą, postawiliśmy największą z naszych palm. Przy jej tworzeniu współpracowały: nasza Pani Iza i nasza ,,stara” Przyjaciółka- Pani Joasia. Dzieło tych dwóch Pań (ale my też dołożyliśmy ,,swoje trzy grosze”) może podziwiać każdy, kto przechadza się drogą przy naszej RAFIE. Jest na co popatrzeć :- Pani Joasi raz jeszcze pięknie DZIĘKUJEMY i posyłamy świąteczne buziaki.

OGLĄDNIJCIE tegoroczny proces tworzenia palmy gigant.

Tym sposobem tradycji stało się zadość. A przed nami kolejne do zrealizowania 🙂