Był taniec narzędzi, najnowsze trendy w ubiorze rolnika, eksperymenty z rzeżuchą, utrwalenie pojęć ,,nad” i ,,pod” na przykładzie życia roślin, teksty z szyfrem z nazwą witamin, dobieranki, wyklejanki i czego tam jeszcze nie było… Tak właśnie wyglądało nasze podsumowanie realizowanego w miesiącu kwietnia projektu pn. ,,Rośliny”.

Podczas zajęć podsumowujących każda grupa wywiązała się z powierzonego jej zadania bez zastrzeżeń. Ale, by osiągnąć taki sukces, pracowaliśmy na niego przez cały miesiąc. Naszą aktywność koncentrowaliśmy wokół pytania: jaką rola odgrywają rośliny w przyrodzie i w życiu człowieka? Sporą część zajęć poświęciliśmy także na wykorzystaniu roślin w dekoracjach wielkanocnych. Daliśmy taką możliwość także naszym rodzicom 🙂 A ponieważ, to co najbardziej lubimy to gotowanie, nie mogło zabraknąć istotnych akcentów i roli roślin w codziennym i niecodziennym gotowaniu.

Na czas podsumowania projektu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwe pole uprawne, na którym swe artystyczne umiejętności zaprezentowali w specjalnych ubiorze nasi młodzi ogrodnicy i rolnicy. To dzięki pracy rolników, z małego nasionka może wyróść piękna roślina. Zobaczyliśmy, jak słońce, woda i temperatura mogą oddziaływać na wzrost roślin i ich wygląd. Nikt z nas nie ma problemów, by odróżnić igły od liści. Podobnie jest z nazwami witamin, które odgrywają w naszym życiu tak doniosłą rolę.

To był fascynujący czas. Jeszcze niedawno w naszych ogrodach zalegał śnieg, a dziś pięknie kwitną kwiaty i drzewa. W naszym RAFOWSKIM ogrodzie także nastąpiły istotne zmiany. Lada chwila przystąpimy do pierwszych zasadzeń 🙂 Rośliny- te mniejsze i większe, te kwitnące i pachnące, cebulkowe i byliny- czekają już na nas. Nasz ogród i jego obejście, to także efekt kwietniowych naszych działań. Tych mniejszych RAFOWICZÓW oraz tych całkiem dużych, którym szczególnie mocno DZIĘKUJEMY 🙂

 

POOGLĄDAJ jak wyglądało nasze kwietniowe podsumowanie projektu.