Prezentujemy nagranie z konferencji, która została zorganizowana przez Fundację ING Dzieciom w dniu 1 kwietnia tego roku. Podczas spotkania, które zgromadziło blisko 200 osób, swoje wystąpienia zaprezentowała także nasza Pani Dyrektor.„Mam autyzm i mam RAFĘ  – czyli słów kilka o placówce, formach, metodach terapii i wsparcia dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin – to temat wystąpienia Pani Beaty Rączki.

Oprócz niej w spotkaniu wzięły także udział:

Edyta Ołdak „Nauki i sztuki w Treningach Kompetencji Społecznych” W Stowarzyszeniu „Z Siedzibą w Warszawie” Edyta Ołdak odpowiada za programy edukacyjne, między innymi dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Współautorka podręcznika dla uczniów i nauczycieli Mam zespół Aspergera.

Dr Beata Wojewoda „Drużyna Aspergera” Dr Beata Wojewoda – nauczycielka etyki, wykładowca filozofii – opowiedziała o autyzmie z perspektywy mamy dziecka w spektrum autyzmu. Jej wystąpienie połączone jest z filmami, na których jej syn opowiada o sobie

Ewa Furgał „Bariery i potrzeby osób z zespołem Aspergera na rynku pracy” Ewa Furgał – autorka bloga „Dziewczyna w spektrum” i innowacji społecznej dla niepracujących dziewcząt z zespołem Aspergera „ZAwodowe ZAprzyjaźnianie”. Diagnozę ZA otrzymała w wieku 36 lat.

Klikając w odpowiedni link, możesz oglądnąć nagrania z poszczególnych prezentacji.