Co to był za dzień…. Nasi rafowicze podzieleni na dwie grupy wyruszyli do Katowic. Młodsi- do Sali zabaw Guliwer, starsi- na wystawę Body Worlds. Obie grupy realizowały listopadowy projekt i jak to „nasi” dali radę ….A oto opis tych świetnych wycieczek okiem wychowawców…

W środę  wychowankowie młodszych grup udali się na listopadową wycieczkę do Centrum Rozrywki „Guliwer” w Katowicach. Guliwer to niezwykły plac zabaw, w którym można znaleźć wszystko to, o czym marzą dzieci: miasto Play Mobile, trampoliny, labirynty, zjeżdżalnie, huśtawki, ogromna ilość różnych klocków oraz pokoje tematyczne: pokój sensoryczny, dom, sklep, świat klocków, szpital i wiele innych. Podczas zabawy wychowankowie uczyli się i bawili na różne sposoby. Powstał wspaniały dom, zbudowany z dużych klocków, w którym dzieci stworzyły kanapę do siedzenia, fotele itp. Bawiliśmy się również na trampolinach, zjeżdżalniach, zjeżdżaliśmy na małych saneczkach po zjeżdżalni rolkowej. Wychowankowie odkryli chyba wszystkie możliwe atrakcje centrum, łącznie z magiczną ścianą, na której grali używając nic innego jak kulek z figloraju. Zadbaliśmy również o porządek po naszej zabawie. Następnie nadszedł czas na posiłek, każdy z wychowanków miał swój prowiant. Do Rafy wracaliśmy wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci ale także troszkę zmęczeni.

A jeśli chcecie sprawdzić jak wspaniale się bawiliśmy KLIKNIJCIE  tutaj.

Oglądnięcie wystawy BODY WORLDS w Szybie Wilson idealnie wpisało się w realizowany w miesiącu listopadzie projekt „Od narodzin do śmierci”. Mieliśmy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa zaprezentowała przed nami autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwalała odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wystawa umożliwiła wychowankom przeniesienie wiedzy zdobywanej w Rafie w praktyczną naukę anatomii.

Jak cudownie był to spędzony czas możecie zobaczyć na ZDJĘCIACH