POLSKA W ŚWIECIE to nasza projektowa propozycja na najbliższe 30 dni listopada. Uznaliśmy, że w miesiącu, w którym obchodzimy bliską naszemu sercu kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, ważnym będzie porozmawiać podczas zajęć RAFOWSKICH o naszej ojczyźnie.

Aby poznać bliższą i dalszą historię naszego kraju posłużymy się rozmaitymi technikami. W temat wprowadzą nas legendy z udziałem Lecha, Czecha i Rusa. Sporo czasu edukacyjnego poświęcimy tematom projektu na naszym TUSie. Wykorzystując gry planszowe, quizy, mapy i internet mówić będziemy o symbolach narodowych, o polskości, o patriotyzmie. Nie zapomnimy także o naszych śląskich korzeniach. A bajki i legendy wodzisławskie pomogą nam w tym 🙂

W poszukiwaniu ciekawych miejsc i zabytków w Polsce , ,,powędrujemy” od północy na południe i od zachodu na wschód naszego kraju. Własnoręcznie stworzymy atlas wybranych przez nas miejsc.

Wycieczka do Pszczyny pozwoli nam poznać miejsce należne królowi, ale także pospacerujemy po skansenie wsi pszczyńskiej. Udamy się także do wodzisławskiej baszty.

Dużym patriotycznym wydarzeniem będzie piknik militarny, który specjalnie dla nas przygotowują członkowie stowarzyszenia Ochrona Granic Państwa. Piknik ten odbędzie się w Wigilię naszego Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Zapowiadane atrakcje brzmią NIESAMOWICIE!

Kuchnia RAFOWSKA zaprosi nas wszystkich na pyszny, typowo polski obiad. Sami go zresztą ugotujemy 🙂

W piątkowy dzień podsumowujący projekt udamy się na spektakl i warsztaty o tematyce patriotycznej, które poprowadzi dla nas Ośrodek Kultury w Gołkowicach. Wystawa zabytków przygotowana przez nas oraz list do koleżanki i kolegi z zagranicy dopełnią całości.

Nie zapomnimy o naszych solenizantach. W każdy poniedziałek listopada celebrować będziemy wspólnie z nimi ich cudowny dzień urodzin.

A w każdy czwartek szlifować będziemy nasze kulinarne umiejętności, przygotowujące nas do prowadzenia naszej kawiarni. W listopadowe czwartki planujemy warsztaty dyniowe i bezowe 🙂

Będzie się działo! Oj, będzie! O wszystkim będziemy Was na bieżąco informować 🙂