Powietrze może być odlotowe i wysysające! Sprawdziliśmy to na własne oczy podczas dzisiejszego spotkania z załogą Pana Korka i jej eksperymentami.Szaleni naukowcy Pana Korka, ubrani w kolorowe trampki i fartuchy, przekonywali nas, że spotkanie z nauką, nawet tą najbardziej niedostępną, może być zabawne i radosne. Służyły temu różne eksperymenty i pokazy.

Jak to się dzieje, że kiedy balon natrafia na jeden gwóźdź, to spotkanie z nim kończy się pęknięciem balonu? Ale kiedy spada na całą powierzchnię ostro zakończonych gwoździ- to balon pozostaje w doskonałej kondycji!

Słodkie pianki umieszczone w szklanym pojemniku, z którego odessaliśmy powietrze, zmieniły swe rozmiary. Jak myślicie, na jakie? Większe, czy mniejsze? Otóż na WIĘKSZE! Czary mary? Nie! Prawa fizyki i właściwości powietrza!

Były zajęcia z suszarką do włosów, ,,przeganiarką” liści, wytwornicą mgły. I dziurawym wiadrem, które wypuszcza powietrze w kształcie oponki. Jednym słowem: KOSMOS.

Tak to bywa w naszym Wszechświecie. A dzięki takim spotkaniom jak dzisiejsze, uczymy się z przyjemnością o takich i innych cudach i dziwach otaczającego nas świata 🙂

Załodze Pana Korka raz jeszcze dziękujemy. Mamy nadzieję na kolejne uczące spotkania 🙂

Do zobaczenia.

 

Na deser FOTOGRAFICZNE WSPOMNIENIE dzisiejszych zajęć 🙂