Mieliśmy już GARDEN PARTY. Niejeden raz uczestniczyliśmy też w KINDER PARTY. Ale PIANA PARTY zagościła w RAFIE po raz pierwszy. I wszystko wskazuje na to, że na dłużej się u nas zatrzyma 🙂

Dzisiejszy Festyn łączył wiele ważnych wątków. W ten sposób postanowiliśmy na wesoło zakończyć rok szkolny. Ale chcieliśmy także z przytupem, oddać należne miejsce WODZIE, która była ,,główną bohaterką” ostatniego w tym roku naszego RAFOWSKIEGO projektu.

Jak zawsze, także i tym razem, bez naszych PRZYJACIÓŁ takie przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć. Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogowa, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. oraz Stowarzyszeniu Obrona Granic Państwa i Panu Damianowi przeżyliśmy niesamowite chwile. Pierwszy raz w życiu braliśmy udział w tak fantastycznej zabawie! I to dzięki Tobie RAFO!

Po kolei.

Pani Alina, pomysłodawczyni dzisiejszych przeżyć, a jednocześnie koordynatorka czerwcowego projektu, postanowiła oddać wodzie należny hołd. Zaprzyjaźnieni strażacy z Rogowa od samego rana prowadzili dla nas wodne zabawy. A to ,,strzelanie” ze strumienia w puszki, a to poranny prysznic, a to znowu zabawy z hydronetką. Nasze Panie bawiły się z nami chustą Klanza, zorganizowały ,,wojnę” na wodne balony, puszczały dla nas i z nami mydlane bańki. Straż Pożarna z Wodzisławia ,,wywoziła” nas wysoko w chmury. Wszak chmura to też istota wodna 🙂

W pewnym momencie naszego ,,chmurnego” podróżowania, spadał na nas jak grom z jasnego nieba napis: ,,WITAJCIE WAKACJE”. Wtedy jeszcze bardziej poczuliśmy zbliżający się wakacyjny czas 🙂

Podczas dzisiejszego przyjęcia degustowaliśmy pyszne ciasta upieczone przez nasze Mamy. Popijaliśmy pyszną lemoniadę. A na obiad raczyliśmy się grochówką z dużego kotła, którą od wczoraj gotował dla nas Pan Damian oraz kiełbaskami upieczonymi przez niego na grillu.

I nadeszła ta chwila. Najpierw urządziliśmy sobie Holly Festiwal. W jednej chwili staliśmy się jeszcze bardziej kolorowi. I nie był to koniec dzisiejszych niespodzianek.

Nagle na trawie pojawiło się mnóstwo piany. Wyglądało to tak, jakby w środku upalnego lata spadł śnieg. Dużo śniegu. Coraz więcej śniegu. A to była ciepła piana, w której mogliśmy się zanurzyć, popływać, pobawić się. Było N I E S A M O W I C I E !

Chcecie przekonać się jak było? ZOBACZCIE naszą fotorelację z dzisiejszej zabawy.

Ten fantastyczny czas zapamiętamy na dłużej. Bardzo dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu go 🙂 Jutro spotykamy się, aby uroczyście zakończyć ten tegoroczny, niesamowicie fantastyczny rok szkolny. A potem oczekiwać będziemy na wakacje 🙂