Najmłodsi spośród RAFOWICZÓW wzięli w minioną środę udział w zajęciach uczących o korzystaniu ze środków komunikacji masowej, jaką jest kolej oraz o związanym z tym bezpieczeństwem.

Kampania Kolejowe ABC to ogólnopolski projekt z zakresu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Działania edukacyjne skierowane są nade wszystko na rozbudzanie świadomości na temat bezpiecznego korzystania z przejazdów kolejowych oraz właściwego zachowania się podczas podróży koleją. Dzięki interaktywnym lekcjom dzieci mogły poznać zasady bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów, na przejazdach, dworcach i w pociągu. Udział w zajęciach naszych RAFOWICZÓW oraz uczniów zaproszonej przez nas szkoły, z pewnością przyczynił się do wzrostu poziomu świadomości i wiedzy wśród najmłodszych pasażerów kolei.

Za aktywny udział w zajęciach, prezentowaną podczas zajęć wiedzę, a także w miłym geście podarunku wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali fajne prezenty: kamizelkę odblaskową, pluszaka jednorożca, opaskę odblaskową i poglądową grę planszową.

Bardzo dziękujemy trzem przemiłym Paniom, które prosto z Warszawy przybyły do nas z tak fantastycznymi zajęciami. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość udziału w programie Kampania Kolejowe ABC 🙂

Bardzo miłym prezentem dla RAFY jest duży egzemplarz Jednorożca, który od teraz czuwać będzie nad nami podczas naszych wycieczek kolejowych 🙂

A to nasza fotograficzna GALERIA.