Choć pogoda wrześniowa starała się jak mogła, by ,,pokrzyżować” nasze świąteczne plany, nie daliśmy się jej. Z wielką pompą, przytupem i fanfarami obeszliśmy święto naszych chłopaków. Nie inaczej było w przypadku celebrowania święta naszego placu zabaw o imieniu PLACEK. To był jeden z tych niezwykłych dni 🙂

Wiatry w tym dniu dochodziły do prędkości 100 km/godzinę. To sprawiło, że wszystkie zajęcia musiały odbyć się na terenie budynku. A było ich tak wiele, i tak zachwycające, że ho, ho… Zaczęliśmy od niespodzianki dla wszystkich panów- sympatyków i kibiców naszej wodzisławskiej Odry. Na nasze zaproszenie przybyło do RAFY trzech zawodników MKS Odra Wodzisław i ich trenerka- Pani Agnieszka. Nasza radość była wielka. Panowie nie tylko zaprezentowali ułamek swoich piłkarskich umiejętności, ale także rozegrali z nami króciutki mecz oraz poprowadzili trening. Co tu dużo mówić- trening z mistrzami, to jest dopiero coś.

Po takim treningu przyszła pora na ,,rzucenie czegoś na ruszt”. Wszak wysiłek wzmaga apetyt. My przygotowaliśmy nasze ulubione gofry. Każdy samodzielnie mógł ,,okrasić” suchego gofra. A miał do wyboru: syrop klonowy, bita śmietanę, owoce i dżem. Jedliśmy, aż się nam uszy trzęsły 🙂

Gdy człek z rana poćwiczy, potem dobrze zje, może przystąpić do dalszego działania. Naszym kolejnym celem były logozabawy. Bawiliśmy się, a jednocześnie poprawialiśmy umiejętność komunikowania się na różne sposoby.

A w naszej kuchni w tym czasie działy się różne rzeczy. A to za sprawą naszych koleżanek i kolegów z technikum gastronomicznego z Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. Od samego rana robota ,,paliła” się im w rękach. Przygotowywali dla nas, jak przystało na Święto Placka, oczywiście …placki ziemniaczane 🙂 A sami wiecie, ile z nimi roboty. Obieranie kartofli, cebuli, czosnku. Tarcie, mieszanie, doprawianie… I smażenie, smażenie, smażenie… Ale koniec wieńczył dzieło. PLACKI BYŁY PRZEPYSZNE! Zjadaliśmy je z dużym smakiem.

Na koniec wszyscy RAFOWICZE poczęstowali się lodami. A w prezencie celebrującym Dzień Chłopca, nie tylko chłopcy otrzymali coś słodkiego i coś do zabawy. Te cudowności otrzymaliśmy w podarunku od Rycerzy Kolumba, o czym już wcześniej pisaliśmy.

Prezentem dla każdego była też publikacja z płytą DVD, z nagraniem najpiękniejszych bajek z różnych stron świata. To z kolei podarunek od Kulczyk Foundation.

Ten dzień był niesamowity. Radość, uśmiech i zaangażowanie RAFOWICZÓW mówiło same za siebie.

Organizacja takiej imprezy jest możliwa tylko dzięki temu, że wspierają nas nasi przyjaciele. Bez Was kochani, nie byłoby to możliwe. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy!!!! I pamiętajcie, że umówiliśmy się na kolejne z Wami zajęcia i spotkania 🙂

TU prezentujemy zdjęcia z kolejnych wydarzeń z dzisiejszego dnia.

TU zamieściliśmy fotorelacją ze spotkania z piłkarzami.

TU zdjęcia z wizyty kucharzy z Jastrzębia Zdroju.