I spotkaliśmy się dziś, aby w dobrym nastroju, z dużymi oczekiwaniami i ogromnym zaciekawieniem rozpocząć kolejny (już ósmy!) rok szkolny 🙂

Wszyscy w  odświętnych strojach, w towarzystwie naszych Rodziców, wysłuchaliśmy pięknych powitań oraz tegorocznych zapowiedzi.

,,Od dziś do czerwca”. To stwierdzenie śmiało wpisuje się w tegoroczne projekty edukacyjne, które zaplanowaliśmy do realizacji w RAFIE. Nawet film przygotowany na okoliczność rozpoczęcia obecnego roku szkolnego, przedstawiał zmiany, jakie dokonały się w naszej RAFIE, ale i w nas samych, od momentu pierwszego wejścia w progi RAFY, aż do dnia dzisiejszego. Po tym wstępie możemy się jedynie domyślać, ile ciekawych spraw będziemy mieć do omówienia, podczas tegorocznych zajęć. A będą się one kręcić wokół następujących zmian:

  1. od ziarenka do bochenka
  2. od krowy do twarogu
  3. od narodzin do śmierci
  4. od cegły do wieżowca
  5. od osady do metropolii
  6. od parowozów do odrzutowców
  7. od owcy do swetra
  8. od drzewa do książki
  9. od kwiatka do miodu
  10. od kropli do oceanu

I co wy na to?

My, jak zawsze empirycznie, za pomocą wszystkich naszych zmysłów, poprzez różnorodne wyprawy i wycieczki, z wykorzystaniem beczek słów oraz najbardziej innowacyjnych sposobów dochodzenia do sukcesu, rozpoczynamy już dziś nasz bieg do celu 🙂

Podczas dzisiejszego świętowania, nie zapomnieliśmy o nowych RAFOWICZACH. Pani Dyrektor dokonała ceremoniału pasowania ich na RAFOWICZA. A po paru słowach skierowanych do nas wszystkich, Pani Dyrektor uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny słowami:

,,ROK SZKOLNY 2023/2024 UWAŻAM ZA OTWARTY”

ZOBACZCIE, jak pierwszy dzień nowego roku szkolnego świętowaliśmy w naszej RAFIE.