W każdy ostatni piątek miesiąca spotykamy się, aby podsumować całomiesięczny trud. Nie inaczej było dzisiaj. W ten piątek przypomnieliśmy sobie wszystkie ważne wydarzenia projektowe. A potem… Potem, udaliśmy się na zajęcia teatralne. Do prawie kosmicznego teatru. To był Czarny Teatr, bo gra w nim odbywała się w ciemnościach. Ale po kolei:

Ten projekt był nieziemski i kosmiczny. Rozmawialiśmy o prawdziwych rzeczach, jednak ulokowanych gdzieś w przestrzeni, do której docieramy dzięki nowoczesnym technologiom. Wirtualna rzeczywistość! Jest i będzie wokół nas. A my, wyposażeni w nowe wiadomości i umiejętności, ze spokojem przyjmować będziemy nowe wirtualne wyzwania 🙂

Wirtualna rzeczywistość może być pasjonująca i niezwykła. Może być jednak także bardzo niebezpieczna. Podczas dzisiejszego podsumowania Pani Monika przypomniała nam o tym. Będziemy pamiętać!

Niesamowitą niespodzianką, która była ,,wisienką na torcie” dnia kończącego temat projektu, były nasze zajęcia w Czarnym Teatrze. Ten teatr przyjechał do nas z Chorzowa. Wraz z Panią Olą dojechały do nas różne lalki i bajkowe postaci. Aby nasze lalki ożyły, musieliśmy spełnić jeden warunek: zaciemnić pomieszczenie. Przy zapalonych światłach UV mogliśmy sami tworzyć lub obserwować różne ruchy naszych lalek. Czasami przed naszymi oczami mieliśmy kosmiczną przestrzeń z …tańczącymi kurami (hi, hi, hi). To jest właśnie teatr. A my w nim!

ZOBACZCIE zdjęcia z dzisiejszego nieziemskiego podsumowania projektu 🙂